10 września, 2018

Dnia
05.09.2018
godz. 19:00
wstęp: 15zł

Vladimir Stockman od lat śpiewa piosenki bardów rosyjskich. W czasie recitali profesjonalnie przybliża tło historyczne, epokę i czasy rosyjskich bardów. Tym razem usłyszymy piosenki Aleksandra Wertyńskiego, który był prekursorem rosyjskiej piosenki bardowskiej, jego nostalgicznie romanse oraz niepowtarzalny sposób przekazu zachwycały świat. Vladimir Stockman przywoła piosenki Aleksandra Wertyńskiego z akompaniamentem gitary. To będzie niezwykłe spotkanie z przeszłością.


Dnia
08.09.2018
godz. 19:00
wstęp wolny

Zbigniew Angelo Bielecki – kompozytor, aranżer, wokalista, reżyser, dziennikarz, redaktor naczelny, studio TV News press Poland&Italia. Promotor młodych talentów, współpracuje z wieloma grupami muzycznymi i wokalistami w kraju i za granicą. Na pytania Alicji Tanew będzie odpowiadał śpiewająco.


Dnia
19.09.2018
godz. 19:00
wstęp wolny

 

Stanisław Klawe – bard z Warszawy, autor, kompozytor, piosenkarz i satyryk. Laureat m.in. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, FAMY, Festiwalu Piosenki Prawdziwej. Jego największe przeboje to: „Gaście światła”, „List otwarty”, „Amerykański plan”, „Piesek pokojowy”, „Wizyta prezydenta”. W 2000 r. wydał płytę pt. „Nad wodą wielką i czystą” z własną muzyką napisaną do wierszy Mickiewicza i Słowackiego. Śpiewa z akompaniamentem gitary do tekstów autorskich.


Dnia
25.09.2018
godz. 19:00
wstęp wolny

Aleksander Majerski z Limanowej rzeźbą w drewnie zajmuje się „od zawsze” ciągle rozwijając swoje umiejętności warsztatowe (pierwsza wystawa – 1983r.). Jest mistrzem kompozycji dużych form. Jego prace znajdują się w wielu zbiorach prywatnych, zarówno w kraju, jak i za granicą (m.in. płaskorzeźba Cyryla i Metodego znajdująca się w kościele w Wiedniu). Wielokrotnie wystawiał swoje prace w galeriach w Niemczech. Brał udział w wielu konkursach plastycznych zdobywając nagrody i wyróżnienia.  Aktywnie uczestniczy w warsztatach artystycznych oraz prezentacjach zbiorowych i indywidualnych. 

 


Dnia
28.09.2018
godz. 19:00
wstęp wolny

Mariusz Wdowin

poeta, kompozytor i pieśniarz oraz miłośnik instrumentów akustycznych, który zakochał się w Bieszczadach.  
Od 2002 roku prowadzi w Krakowie cykliczną imprezę pod nazwą Śpiewogranie, gdzie są grane i śpiewane piosenki poetyckie, turystyczne, szantowe .

AdSu solo
Adam Suder  śpiewający  piosenko pisarz, założyciel grupy AdSu,  poruszającej  się w stylistyce piosenki poetyckiej, choć  nie do końca oddaje to ducha ich twórczości. Jest tam również trochę folkowych nut, czasem nawet rockowej zadziorności, ale wciąż najważniejszym elementem są teksty. Adam ceni wartość sztuki której nie daje się zmierzyć pierwszym, drugim czy trzecim miejscem w konkursie. Po prostu się ją ceni. 


Dnia
30.09.2018
godz. 12:00
wstęp: 12zł

Spektakl oparty jest na motywach baśni japońskiej . Bohaterką jest Zosia, która marzy o podróży do Japonii. Czy jej marzenie się spełni i czy przekona się, że temu, kto wierzy w swoje szczęście, czasem zwykła słomka może pomóc? Przekonacie się przychodząc na przedstawienie.

Comments are closed.