Grudzień 12th, 2018

Dnia
10.01.2019
godz. 19:00
wstęp wolny

 

 

 

 

Prof. Marek Karwala – Katedra Literatury Współczesnej i Krytyki Literackiej, Katedra Literatury Polskiej XX wieku. Badacz poezji polskiej XX wieku, krytyk sztuki, publicysta. Ma w dorobku kilkadziesiąt artykułów poświęconych literaturze i tyleż z zakresu krytyki sztuki. Brał udział w kilkunastu krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych. Wygłosił ponad sto wykładów o literaturze i kulturze.


Dnia
15.01.2019
godz. 19:00
wstęp wolny

 

 

 

 

Lidia Jazgar i Ryszard Brączek, to znany zespół „Galicja” oraz Alicja Tanew, poetka i kompozytorka. Będą kolędy, pastorałki i wspomnienia. Zapraszamy do wspólnego śpiewania, bo to przecież taki czas kolędowy nastał.


Dnia
18.01.2019
godz. 19:00
wstęp 15zł

 

Spotkanie Antonim Czajkowskim zostaje odwołane z powodu ogłoszenia żałoby narodowej. Teraz czas na modlitwę i zamyślenie. Alicja Tanew


Dnia
23.01.2019
godz. 19:00
wstęp 15zł

 

 

 

 

Vladimir Stockman od lat śpiewa piosenki bardów rosyjskich. W czasie recitali profesjonalnie przybliża tło historyczne, epokę i czasy rosyjskich bardów. Tym razem usłyszymy piosenki Władimira Wysockiego w 81 rocznicę jego urodzin. To zawsze jest niezwykłe spotkanie z tamtym czasem rosyjskiego buntu, a że wykonawca jest rdzennym Rosjaninem urodzonym nad Donem, nikt tak wzruszająco jak on nie wyśpiewa prawdy w ojczystym języku.


Dnia
26.01.2019
godz. 19:00
wstęp 15zł

 

 

 

 

Piotr Krupa – wokalista i gitarzysta, laureat wielu przeglądów i festiwali piosenki literackiej. Pierwsza płyta 1998 „Deja Vu” z autorskimi piosenkami osadzonymi w stylistyce amerykańskiego folku z domieszka bluesa, druga płyta 2008 „Twój w pamięci ślad – Pieśni Boba Dylana” w języku polskim w nowej, folkowej aranżacji, trzecie płyta 2015 „Tak od niechcenia” kompozycje do tekstów poety Tadeusza Sadowskiego. Kultywuje twórczość takich artystów jak Bob Dylan, Leonard Cohen, Paul Simon, Jacques Brel, Georges Brassens i innych postaci tego nurtu. Tym razem wystąpi w towarzystwie gitarzysty Grzegorza Donatowicza.

Zapowiedzi na luty

Piotr Boroń – historyk, pedagog, naukowiec, podróżnik, dziennikarz, społecznik i polityk. Studia historyczne na Wydziale Filozoficzno-Historycznym UJ oraz podyplomowe na Akademii Górniczo-Hutniczej. Jest członkiem m.in. Bractwa Kurkowego, Towarzystwa Miłośników Historii i Zabytków Krakowa.

Krzysztof Bigaj – wokalista, autor muzyki i tekstów, konferansjer i malarz. Realizuje się dając koncerty autorskie, poetyckie oraz rozrywkowe. Wyrafinowaną osobowością sceniczną zabierze nasz w świat piosenek Eugeniusza Bodo, a to wszystko dla miłości.

Comments are closed.