14 grudnia, 2014

kartka

Na stół świąteczny

opłatkowe życzenia

i niech los nie próbuje

nic dotykać

nic zmieniać

Wszystkim wielu prezentów

w ciepłym opakowaniu

radości i spokoju

a w Nowym Roku

niech się Szczęście 

szczęści

bez miary

Alicja Tanew, Scena ATA

 

Teatr, poezja, piosenka

Dnia 9.01.2015

godz. 19:00

wstęp wolny

Zablocki

Koleżanki mojej żony

wieczór z poezją Michała Zabłockiego

wiersze czyta autor

 

Michał Zabłocki

poeta, autor tekstów piosenek
dawniej także reżyser teledysków i filmów reklamowych

Na podstawie jego wierszy powstało wiele znanych piosenek w repertuarach Grzegorza Turnaua, Czesława Mozila (Czesław śpiewa), Agnieszki Chrzanowskiej, zespołu Co-opera i wielu innych artystów.

Jest autorem librett i tekstów piosenek do spektakli.

Wydał: 2 kalendarze poetyckie (Pośmiewiska 2014 i 2015) oraz 8 zbiorów wierszy. Ostatni, Blogostan_01, jest wyborem najciekawszych publikacji z jego autorskiego bloga „Przerzutka na wiersz”.

Jest pomysłodawcą i twórcą programu „Multipoezja”, a w nim „Projekcji wierszy na murach domów”, „Wierszy chodnikowych”, „Wierszy pisanych online” i wielu innych poetyckich inicjatyw.

Zrealizował projekt wielojęzycznego międzynarodowego portalu poetyckiego eMultipoetry.eu według własnego pomysłu.

Dnia 10.01.2015

godz. 19:00

wstęp 15zł

ulgowy 10 zł

kobietki FILMO

Kobietki” – spektakl satyryczno-muzyczny

Teatr Malu

występują: Lucyna Rutkowska i Leszek Wilk

Artystka Róża o nazwisku bardzo trudnym do wymówienia przyjeżdża do publiczności ze swoim technicznym Aleksandrem. Aktorka przygotowała wesoły, ale też wzruszający spektakl. Humorystycznie przedstawia w nim charaktery różnych kobiet, począwszy od tych najmłodszych, skończywszy na dostojnych seniorkach. Nie oszczędza nawet Baby Jagi. Przy wykorzystaniu wierszy znanych poetów, ale też twórczości własnej wciąga widzów do wspólnej zabawy na scenie. Aleksander ma tylko zainstalować nagłośnienie i przygotować scenografię, ale jako początkujący techniczny nie radzi sobie z tymi obowiązkami, co sprawia, że dochodzi do komicznych sytuacji między nim a artystką.

Spektakl oprawiony jest dużą ilością muzyki instrumentalnej i piosenkami, które są widzom znane i chętnie zaśpiewają je z panią Różą.

Dnia 16.01.2015

godz. 19:00

wstęp 15zł

ulgowy 10 zł

Przetanczyc noc

Przetańczyć noc” – karnawałowy recital

śpiew: Katarzyna Konieczna

akompaniament: Paweł Bieńkowski

Dnia 21.01.2015

godz. 19:00

wstęp 15zł

ulgowy 10 zł

Alicja i jej goscie Korwin FILMO

Alicja Tanew i jej Goście”

Wyznania”

Jan Korwin Kochanowski – aktor

Ignacy Stojek – saksofon

Piotr Skwara – gitara

Jan Korwin – Kochanowski

Jest dyrektorem artystycznym Szkoły Aktorskiej SPOT w Krakowie. Wcześniej ukończył w 1979 krakowską PWST i został zaangażowany do Starego Teatru w Krakowie. W roku szkolnym 1979/80 był też asystentem prof. Danuty Michałowskiej w PWST.Ma na swoim koncie w „Starym” dziesiątki ról teatralnych , własne realizacje reżyserskie i autorskie scenariusze : „Panie mój … Synu mój” o Janie Kochanowskim i „ Mocarze” o Mickiewiczu i Puszkinie. Zagrał w spektaklach reżyserowanych min. przez Jerzego Jarockiego, Andrzeja Wajdę, Krystiana Lupę, Tadeusza Bradeckiego, Rudolfa Zioło, Laco Adamika, Agnieszkę Glińską. Był też doceniany jako asystent reżysera przy realizacjach spektakli: Bezimienne dzieło S. I. Witkiewicza K. Lupy, Kaspar P. Handke A. Wirtha, Ślub W. Gombrowicza J. Jarockiego , Jaskinia filozofów Z. Herberta T. Malaka, Trzeci akt wg. SzewcówS.I. Witkiewicza J. Jarockiego, i Reformator M. Kulisza R. Zioło.W Teatrze Telewizji zadebiutował rolą Przyjaciela z lat Dzieciństwa u boku Gustawa Holoubka w „ Kartotece” T. Różewicza wyreżyserowanej przez Krzysztofa Kieślowskiego. Debiut w filmie telewizyjnym to – Józio Chomiński – syn pani Janiny w „ Z biegiem lat, z biegiem dni..” w reżyserii Andrzeja Wajdy.W latach 1984-1988 kreował gościnnie postać „Prologusa” na deskach Teatru Wielkiego w Warszawie w legendarnym spektaklu „Ludus Danielis” , który Jerzy Waldorff nazwał najlepszym przedstawieniem w powojennej historii tej narodowej sceny.

Niedziela Bajkowa

Dnia 11.01.2015

godz. 12:15

wstęp 10 zł

LegendyTatr-01-2015

Legendy Tatr

w wykonaniu Teatru Malu

Dnia 18.01.2015

godz. 12:15

wstęp 10 zł

O Mikolaju Wspanialym

O Mikołaju wspaniałym

w wykonaniu Teatru Otwartego

Comments are closed.