24 maja, 2012

Teatr, poezja, piosenka

Dnia 15.06.2012

godz.19.00

wstęp 10 zł

Słowa i dźwięki”

wieczór autorski Beaty Korybko

występują:

Agata Klimczak – wokal

Dariusz Kwiatkowski – piano

Paulina Grzechuła – skrzypce

Z recenzji:

Wiersze Pani Beaty Korybko to małe dziełka sztuki. Kunsztu opanowania języka polskiego, artyzmu, z jakim Autorka komponuje ze słów melodie, majstersztyku budowania z nich dźwięcznych i powabnych brzmieniowo wersów. Gdy w nie wejrzymy, okazuje się, że jest to robota wręcz koronkowa. Potem zaś wystarczy przysłuchać się jak Poetka rozkłada akcenty, w jaki sposób łączy frazy, jakimi opatruje je rymami i jak to wszystko przybiera harmonijnych i smukłych kształtów, by zorientować się, że mamy do czynienia z mistrzostwem w zakresie konstrukcji wierszy. A to jeszcze nie wszystko, gdyż Autorka z lubością wykracza poza wszelkie schematy językowe, z upodobaniem podążając w stronę lingwistyki i słowotwórstwa. I świetnie, gdyż czyni to z nietuzinkowym polotem, barwną pomysłowością i wyczuciem graniczącym wręcz z wirtuozerią.

Mateusz Koprowski, Tygodnik ANGORA

Dnia 17.06.2012

godz.19.00

wstęp 20 zł

Scenariusz dla trzech aktorów”

Bogusława Schaeffera

reżyseria Piotr Warszawski

występują: Marek Pyś, Maciej Ferlak, Piotr Warszawski

Spektakl „ Scenariusz dla trzech aktorów ” wg tekstu Bogusława Schaeffera pod tym samym tytułem to , określając w największym skrócie , kabaret teatralny. Tekst , napisany pod koniec lat sześćdziesiątych , skrzy się tak nieprawdopodobnie aktualnym dowcipem językowym , sytuacyjnym że aż momentami trudno uwierzyć , że ma już tyle lat. Prosta historia o nieudanej próbie zrobienia spektaklu przez dwóch aktorów i reżysera pełna jest przezabawnych gagów , zarówno tych napisanych przez Schaeffera , jak i ( uwaga ! ) , improwizowanych na żywo przez wykonawców .To wszystko , plus konwencja spektaklu polegająca na ciągłym dialogu , a nawet współpracy z publicznością składa się na niezwykły urok spektaklu , który udziela się tej publiczności od pierwszych minut. Jeśli dodać do tego wyśmienitą grę aktorską dwóch wybitnych krakowskich aktorów Marka Pysia i Macieja Ferlaka , to dostajemy tu mieszankę wybuchową.

Dnia 23.06.2012

godz.19.00

wstęp 20 zł

Kobietki”


spektakl satyryczno-muzyczny

występują: Lucyna Rutkowska, Maciej Ferlak

Serdecznie zapraszamy Państwa na program satyryczno – muzyczny przeznaczony dla publiczności dorosłej i młodzieży. Został napisany w związku z Dniem Kobiet, Dniem Matki, Dniem Babci, ale sprawdza się przez cały rok kalendarzowy, bowiem problemy w nim przedstawione dotykają nas każdego dnia.

Fabuła spektaklu:

Artystka Róża o nazwisku bardzo trudnym do wymówienia przyjeżdża do publiczności ze swoim technicznym Aleksandrem. Aktorka przygotowała wesoły, ale też wzruszający spektakl. Humorystycznie przedstawia w nim charaktery różnych kobiet, począwszy od tych najmłodszych, skończywszy na dostojnych seniorkach. Nie oszczędza nawet Baby Jagi. Przy wykorzystaniu wierszy znanych poetów, ale też twórczości własnej wciąga widzów do wspólnej zabawy na scenie. Aleksander ma tylko zainstalować nagłośnienie i przygotować scenografię, ale jako początkujący techniczny nie radzi sobie z tymi obowiązkami, co sprawia, że dochodzi do komicznych sytuacji między nim a artystką.

Spektakl oprawiony jest dużą ilością muzyki instrumentalnej i piosenkami, które są widzom znane i chętnie zaśpiewają je z panią Różą.

Dnia 27.06.2012

godz.19.00

wstęp 10 zł

Żyj mój śnie”

recital piosenek Jerzego Juliana Stadnickiego

śpiew i gitara Jerzy Julian Stadnicki

Zaprasza Alicja Tanew

Scena ATA

ul. Czarnowiejska 93

Kraków

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu.

Comments are closed.