Teatr, poezja, piosenka
-
Dnia 04.09.2013
godz. 19:00
wstęp 10 zł
„100 lat bardowskiej poezji rosyjskiej”
Bułat Okudżawa
V część cyklu
gitara i śpiew – Vladimir Stockman
zapraszamy do działu RELACJE, gdzie można zobaczyć relacje z poprzednich części cyklu.
Dnia 6.09.2013
godz. 21:00
wstęp wolny
Noc Poezji na Scenie ATA
„Impresje nagiej ciszy”
poezja i piosenka Alicji Tanew
wiersze czytają : Bożena Adamek i Alicja Tanew
gościnnie śpiewa : Jan Jakub Należyty
Dnia 12.09.2013
godz. 19:00
wstęp wolny
„Portrety Czasu”
Otwarcie wystawy malarstwa Dany Marcińczyk
prowadzenie : Alicja Tanew
oprawa artystyczna : Tobiasz Staniszewski – śpiew i piano, Alicja Tanew – śpiew i piano
ekspozycja obrazów : 12-26 września, godz.16.00-20.00
Dana Marcińczyk urodziła się w 1936 roku w Mikulińcach na Kresach. Kiedy wybuchła wojna, wraz z matką opuściła dom rodzinny, szczęśliwie uniakając zsyłki na Syberię. Wojnę spędziła z matką w ich krakowskim mieszkaniu, i to właśnie tu bardzo szybko dziewczynka odkryła swoją miłość do malowania i rysunku. W wieku 14 lat Dana rozpoczęłą naukę w Liceum Plastycznym w Krakowie, gdzie kontynuowała edukację przez kolejne 5 lat. Następnie dostała się na Akademię Sztuk Pieknych w Krakowie. Po dwóch latach studia przerwała i opuściła Polskę podczas programu jednoczenia rodzin, wyjeżdzając do Londynu, gdzie po wojnie trafił jej ojciec – oficer Wojska Polskiego.
Wizyta w Londynie, planowana jako kilkutygodniowy pobyt, przedłużyła się nieoczekiwanie. Dana nie wróciła do Polski przez kolejne 25 lat.
W Londynie Dana zaczęła studia artystyczne na Regent Polytechnic i natychmiast jej prace zyskały uznanie w galerii Shell Gallery in Gloucester Road, gdzie wystawiła serię pejzaży oraz ilustracji do książek. Została również zaproszona do Studia prof. Mariana Szyszko – Bohusz.
Dana pracowała także jako kartograf dla brytyjskiej kolei do 1965 roku, kiedy to na świat przyszło jej pierwsze dziecko. Wówczas przeprowadziła się z rodziną do Cheltenham, gdzie mieszka do dziś.
Mimo wielu obowiązków związanych nie tylko z pracą, dziećmi, ale i ciężką chorobą męża, Dana rozwijała swoją pasję. Malowała w każdej wolnej chwili, wystawiała swoje prace w Cheltenham i Holland Park w Londynie. Od 1980 roku ilustrowała magazyn Polonii w Cheltenham. Zajmuje się także wykonywaniem portretów na zamówienie.
W 2007 roku ostanie prace Dany – portrety, kwiaty oraz martwa natura wykonane techniką olejną, były wystawione na wystawie w POSK Gallery w Londynie.
We wrześniu 2013 po raz pierwszy w mieście swojego dzieciństwa, w mieście narodzin pasji i miłości do sztuki, w Krakowie, Dana zaprezentuje swoje ostatnie obrazy.
Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie.
Dnia 18.09.2013
godz. 19:00
wstęp 20 zł
Recital Hannele, piosenkarki z Finlandii
pierwszy raz w Krakowie
piosenki Barbary, Jacquesa Brela, Jeana Jacques’a Goldmana, Edith Piaf i Charlesa’a Treneta
Prowadzenie : Alicja Tanew i Jan Jakub Należyty
gościnnie śpiewa : Jan Jakub Należyty
PIWNICA ARTYSTYCZNA ALICJI TANEW, SCENA ATA zaprasza na jedyny koncert w Polsce:
Hannele – wokalista z Finlandii. Zafascynowana piosenką francuską mieszka i koncertuje w Helsinkach, Sztokholmie, Paryżu i Strasburgu. Obywatelka Europy. Zainteresowana polską kulturą wielokrotnie śpiewała w Warszawie. W swoim rodzinnym kraju śpiewa polskie piosenki w języku ojczystym. Kraków odwiedzi po raz pierwszy.
Jej styl śpiewania – bardzo intymny i pełen pokory wobec mistrzów piosenki francuskiej, tworzy niepowtarzalny klimat każdego wieczoru z piosenkami Barbary, Jacques’a Brela, Jeana Jacques’a a Goldmana, Edith Piaf i Charles’a Treneta.
Hannele nazwa swoje życie „samodzielnie wykonywaną pieśnią drogi”. Jej artystyczna droga zawiodła ją do Krakowa. W koncercie weźmie udział Jan Jakub Należyty. Zapraszamy.
Dnia 20.09.2013
godz. 19:00
wstęp 10 zł
„Piosenki męża do żony”
recital
Piotr Rybak – śpiew i gitara
Edyta Rybak – śpiew
Piotr Rybak – aktor po PWST Kraków, wcześniej ukończył Studium Wokalno-Baletowe w Gliwicach. Występował w Teatrze w Tarnowie, w Teatrze Śląskim w Katowicach. Obecnie gra w Teatrze Korez w Katowicach, oraz razem z żoną Edytą prowadzi działalność teatralną dla dzieci.
Piosenki pisze od 6 lat.
Edyta Rybak jest po Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych, uczy dzieci i dorosłych języka angielskiego i francuskiego, ukończyła Studium Aktorskie w Katowicach, maluje.
Recital to godzinna opowieść o małżeństwie, relacjach na dwoje aktorów bez dialogów. Wykorzystujemy w nim wiersze, grę aktorską, opieramy się na samych piosenkach.
Niedziela Bajkowa
-
Dnia 8.09.2013
godz. 12:15
wstęp 10 zł
„Jaś i Małgosia”
w wykonaniu „Teatru Wiśniowego”
Dnia 15.09.2013
godz. 12:15
wstęp 10 zł
„Przez bajki w świat” – wiersze Tuwima i Brzechwy
w wykonaniu „Teatru Wiśniowego”
Dnia 22.09.2013
godz. 12:15
wstęp 10 zł
„Jacek i Placek, czyli o dwóch takich co ukradli Księżyc”
w wykonaniu „Teatru Wiśniowego”
Dnia 29.02.2013
godz. 12:15
wstęp 10 zł
„Wróbelek Elemelek i Ekologia”
w wykonaniu „Teatru Wiśniowego”
Zaprasza
Alicja Tanew
Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany repertuaru.