12 sierpnia, 2013

Teatr, poezja, piosenka

Dnia 04.09.2013

godz. 19:00

wstęp 10 zł

bardowskaFilmotechnika kopia

100 lat bardowskiej poezji rosyjskiej”

Bułat Okudżawa

V część cyklu

gitara i śpiew – Vladimir Stockman

zapraszamy do działu RELACJE, gdzie można zobaczyć relacje z poprzednich części cyklu.

Dnia 6.09.2013

godz. 21:00

wstęp wolny

nocpoezji

Noc Poezji na Scenie ATA

Impresje nagiej ciszy”

poezja i piosenka Alicji Tanew

wiersze czytają : Bożena Adamek i Alicja Tanew

gościnnie śpiewa : Jan Jakub Należyty

Dnia 12.09.2013

godz. 19:00

wstęp wolny

Dana kopia

Portrety Czasu”

Otwarcie wystawy malarstwa Dany Marcińczyk

prowadzenie : Alicja Tanew

oprawa artystyczna : Tobiasz Staniszewski – śpiew i piano, Alicja Tanew – śpiew i piano

ekspozycja obrazów : 12-26 września, godz.16.00-20.00

Zdjęcie-0025

Dana Marcińczyk urodziła się w 1936 roku w Mikulińcach na Kresach. Kiedy wybuchła wojna, wraz z matką opuściła dom rodzinny, szczęśliwie uniakając zsyłki na Syberię. Wojnę spędziła z matką w ich krakowskim mieszkaniu, i to właśnie tu bardzo szybko dziewczynka odkryła swoją miłość do malowania i rysunku. W wieku 14 lat Dana rozpoczęłą naukę w Liceum Plastycznym w Krakowie, gdzie kontynuowała edukację przez kolejne 5 lat. Następnie dostała się na Akademię Sztuk Pieknych w Krakowie. Po dwóch latach studia przerwała i opuściła Polskę podczas programu jednoczenia rodzin, wyjeżdzając do  Londynu, gdzie po wojnie trafił jej ojciec – oficer Wojska Polskiego.

Wizyta w Londynie, planowana jako kilkutygodniowy pobyt, przedłużyła się nieoczekiwanie. Dana nie wróciła do Polski przez kolejne 25 lat.

W Londynie Dana zaczęła studia artystyczne na Regent Polytechnic i natychmiast jej prace zyskały uznanie w galerii Shell Gallery in Gloucester Road, gdzie wystawiła serię pejzaży oraz ilustracji do książek. Została również zaproszona do Studia prof. Mariana Szyszko – Bohusz.

Dana pracowała także jako kartograf dla brytyjskiej kolei do 1965 roku, kiedy to na świat przyszło jej pierwsze dziecko. Wówczas przeprowadziła się z rodziną do Cheltenham, gdzie mieszka do dziś.

Mimo wielu obowiązków związanych nie tylko z pracą, dziećmi, ale i ciężką chorobą męża, Dana rozwijała swoją pasję. Malowała w każdej wolnej chwili, wystawiała swoje prace w Cheltenham i Holland Park w Londynie. Od 1980 roku ilustrowała magazyn Polonii w Cheltenham. Zajmuje się także wykonywaniem portretów na zamówienie.

W 2007 roku ostanie prace Dany  – portrety, kwiaty oraz martwa natura  wykonane techniką olejną, były wystawione na wystawie w POSK Gallery w Londynie.

We wrześniu 2013 po raz pierwszy w mieście swojego dzieciństwa, w mieście narodzin pasji i miłości do sztuki, w Krakowie,  Dana zaprezentuje swoje ostatnie obrazy.

Zapraszamy na to wyjątkowe wydarzenie.

Dnia 18.09.2013

godz. 19:00

wstęp 20 zł

hanneleFilmotechnika kopia

Recital Hannele, piosenkarki z Finlandii

pierwszy raz w Krakowie

piosenki Barbary, Jacquesa Brela, Jeana Jacques’a Goldmana, Edith Piaf i Charlesa’a Treneta

Prowadzenie : Alicja Tanew i Jan Jakub Należyty

gościnnie śpiewa : Jan Jakub Należyty

PIWNICA ARTYSTYCZNA ALICJI TANEW, SCENA ATA zaprasza na jedyny koncert w Polsce:

Hannele – wokalista z Finlandii. Zafascynowana piosenką francuską mieszka i koncertuje w Helsinkach, Sztokholmie, Paryżu i Strasburgu. Obywatelka Europy. Zainteresowana polską kulturą wielokrotnie śpiewała w Warszawie. W swoim rodzinnym kraju śpiewa polskie piosenki w języku ojczystym. Kraków odwiedzi po raz pierwszy.

Jej styl śpiewania – bardzo intymny i pełen pokory wobec mistrzów piosenki francuskiej, tworzy niepowtarzalny klimat każdego wieczoru z piosenkami Barbary, Jacques’a Brela, Jeana Jacques’a a Goldmana, Edith Piaf i Charles’a Treneta.

Hannele nazwa swoje życie „samodzielnie wykonywaną pieśnią drogi”. Jej artystyczna droga zawiodła ją do Krakowa. W koncercie weźmie udział Jan Jakub Należyty. Zapraszamy.

Dnia 20.09.2013

godz. 19:00

wstęp 10 zł

RybakFilmotechnika

Piosenki męża do żony”

recital

Piotr Rybak – śpiew i gitara

Edyta Rybak – śpiew

Piotr Rybak – aktor po PWST Kraków, wcześniej ukończył Studium Wokalno-Baletowe w Gliwicach. Występował w Teatrze w Tarnowie, w Teatrze Śląskim w Katowicach. Obecnie gra w Teatrze Korez w Katowicach, oraz razem z żoną Edytą prowadzi działalność teatralną dla dzieci.

Piosenki pisze od 6 lat.

Edyta Rybak jest po Międzywydziałowych Indywidualnych Studiach Humanistycznych, uczy dzieci i dorosłych języka angielskiego i francuskiego, ukończyła Studium Aktorskie w Katowicach, maluje.

Recital to godzinna opowieść o małżeństwie, relacjach na dwoje aktorów bez dialogów. Wykorzystujemy w nim wiersze, grę aktorską, opieramy się na samych piosenkach.

Niedziela Bajkowa

Dnia 8.09.2013

godz. 12:15

wstęp 10 zł

jas_i_malgosiaWrzesien

Jaś i Małgosia”

w wykonaniu „Teatru Wiśniowego”

Dnia 15.09.2013

godz. 12:15

wstęp 10 zł

przezBajkiWSwiatWrzesien

Przez bajki w świat” – wiersze Tuwima i Brzechwy

w wykonaniu „Teatru Wiśniowego”

Dnia 22.09.2013

godz. 12:15

wstęp 10 zł

JacekPlacekWrzesien

Jacek i Placek, czyli o dwóch takich co ukradli Księżyc”

w wykonaniu „Teatru Wiśniowego”

Dnia 29.02.2013

godz. 12:15

wstęp 10 zł

Wrobelek Filmotechnika

Wróbelek Elemelek i Ekologia”

w wykonaniu „Teatru Wiśniowego”

Zaprasza

Alicja Tanew

Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany repertuaru.

Comments are closed.