27 lutego, 2014

Teatr, poezja, piosenka

Dnia 8.03.2013

godz. 19:00

wstęp 10 zł

Orlowski

Dla Pani oczu skrzących…” recital

Sergiusz Orłowski

gitara, śpiew, piosenka autorska

Sergiusz Orłowski, jak sam mówi, śpiewa od dziecka. Ze swoją nieodłączną gitarą przemierza świat już od pewnego czasu. Pisze o ludziach, uczuciach, o tym co go otacza. Piosenki tworzy zainspirowany dniem dzisiejszym, ale nie stroni też od spraw ulotnych.

Najchętniej śpiewa o miłości i relacjach między ludźmi.

Pomimo wielu koncertów i nagród które zdobył na rozmaitych przeglądach piosenki, wciąż jest przed debiutem fonograficznym.

Dnia 14.03.2013

godz. 19:00

wstęp wolny

Klimek

Jak pies z kotem”

wieczór poetycki Franciszka Klimka

oprawa muzyczna – Alicja Tanew

Franciszek J. Klimek –Krakowianin z urodzenia i wyboru . Emerytowany muzyk, ale nie emerytowany poeta. „Koci poeta” jak podkreśla mówiąc o sobie, ale wbrew temu co mówi, Franciszek Klimek nie jest wyłącznie „kocim” poetą i nie wyłącznie poetą, chociaż ostatnio ulubione koty, kotki i kocięta są głównym motywem jego twórczości.

Pisanie jednak – mimo wrodzonych predyspozycji nigdy nie było jego zawodem, pasją, czy nawet hobby, a tylko okazjonalną zabawą słowami – jak rozwiązywanie krzyżówki. Jego życie zawodowe, to sceny i estrady niemal całego świata z Państwowym Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”, a później po 25-ciu „kolorowych” latach w Zespole, 11 lat z Filharmonią Krakowską .

W latach 80-tych fraszki Franciszka Klimka zaczął drukować tygodnik społeczny VETO, z którym współpraca zaowocowała wkrótce cotygodniowymi felietonami humorystyczno-satyrycznymi świetnie odbieranymi przez czytelników, a gorzej przez cenzurę .

Z czasopismem Kocie Sprawy związał się z inicjatywy Krystyny Sienkiewicz, która po przeczytaniu wiersza „Weź kota” zainspirowanego przez jej telewizyjny apel – doprowadziła do spotkania autoraz Redakcją .

Po wydrukowaniu kilkudziesięciu wierszy na łamach miesięcznika, Redakcja na życzenie czytelników zorganizowała wydanie w Warszawie dwóch kolejnych tomików: „Ja w sprawie kota” i „Otulę cię ciepłym mruczeniem””, a Aleksandra Ziółkowska-Boehm zamieściła ponad 30 wierszy Franciszka Klimka w swojej książce Podróże z moją kotką (Wyd. Nowy Świat, Warszawa 2004)

W październiku 2005, ukazały się kolejne dwa tomiki wierszy Franciszka Klimka: „Nie chodzi o to, by człowiek miał kota” wydany w Krakowie przez Arfa-Studio, ze wstępem Anny Kajtochowej i Maryli Weiss, oraz wiersze dla dzieci „Pieski, kotki, niespodzianki”, wydane pod patronatem Teatru GROTESKA przez Wydawnictwo „bis” w Warszawie.

W listopadzie 2006, łódzkie wydawnictwo Galaktyka, wydało tomik Gdy KOT przebiegnie ci drogę, a w 2007 następny – Mruczę, więc jestem.

W 2008 krakowskie Wydawnictwo OKTOPUS zaprezentowało tomik Tym razem limeryki,zbiór zabawnych, charakterystycznych dla tego typu zabawy literackiej fraszek rekomendowanych gorąco przez Krystynę Sienkiewicz i dr Dorotę Suminską, a także przez mistrza tego gatunku Michała Rusinka.

W 2012 Wydawnictwo GoldenForest wydało tomik Jak pies z kotem ilustrowany przez niezwykle utalentowaną jedenastoletnią Kaję Augustyniak z Olsztyna.

Równocześnie, swoje najnowsze wiersze Franciszek Klimek prezentuje na spotkaniach autorskich w szkołach i domach kultury, a także okazjonalnie na scenie kabaretu Loch Camelot.

Dnia 21.03.2013

godz. 19:00

wstęp 10 zł

Porfirion

Kobiety z moich snów…” spektakl muzyczny

piosenki do wierszy krakowskich poetów

Niezależna Grupa Teatralna Porfirion

„NGT Porfirion” – sześć wspaniałych utalentowanych, nieoszlifowanych diamentów. Absolwentki różnych krakowskich uczelni, reprezentujące rozmaite zainteresowania. Łączy nas zamiłowanie do muzyki, poezji i teatru.

Żadnego repertuaru się nie boimy. Na swoim koncie mamy piosenki o różnorodnej tematyce. Śpiewamy o: kartoflach, jabłkach, malinach, małej kawie, kuflu piwa, szklaneczce absyntu, wódce, zielonej trawce, wietrze, czterech porach roku, życiu, muzeum, piwnicy, Krakowie, Paryżu, latarniach, parasolu, deszczu, kwiatach, iskierce, dorożkach, majowej wycieczce, kosmicznych lotach, gwiazdach, dinozaurach, koniach, zdechłym psie, ćmach, reniferach, osiołku, sukienkach, niepokoju, wspomnieniach, samotności, miłości, uwodzeniu, szaleństwie, śmierci, bogatym wnętrzu, złych mężczyznach, pogubionych chłopakach, głupcach, donoszeniu, polityce, szkole i handlu.

Naszą cechą charakterystyczną są czarne stroje ze scenicznymi kolorowymi dodatkami. Śpiewamy poezję i wciąż czekamy na ciekawe autorskie teksty. Posłuchać i zobaczyć nas można na wieczorkach poetyckich, uświetniamy także promocje tomików poezji krakowskich twórców oraz występujemy na festynach. Na lodzie raczej nie zatańczymy, bo zdecydowana większość łyżwiarstwem się nie interesuje. Ale chętnie przyjmiemy zaproszenia do ciekawych i ambitnych przedsięwzięć artystycznych. Jesteśmy niezależną grupą teatralną, dlatego chcemy podążać w stronę piosenki aktorskiej. Twórczo niewyżyte. Ciągle pragniemy nowych wyzwań. Chcemy budzić skrajne emocje, poruszać tłumy i zaszczepiać w ludziach wrażliwość na słowo.

Dnia 24.03.2013

godz. 19:00

wstęp 10 zł

Alicja i jej goscie Migala

Wieczór z cyklu “Alicja Tanew i jej Goście”

Jan Migała

artysta operowy i operetkowy

Jan Migała swoją przygodę ze śpiewem rozpoczął w Szkole Muzycznej II st. w Krakowie. Uzyskał dyplom w 1985 roku i w tym samym roku został zaangażowany do zespołu Opery Krakowskiej, w której wciąż z wielką pasją i zaangażowaniem wykonuje z powodzeniem kilka partii solowych, m.in. Morales w Carmen G. Bizeta, Stanisław w Królu Ubu K. Pendereckiego, czy Perczyk w Skrzypku na dachu J. Bocka.

Niezależnie od występów w Operze, koncertuje również w kraju i za granicą. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. W repertuarze artysty znajdują się arie i duety operowe, operetkowe, musicalowe, pieśni kompozytorów polskich i zagranicznych, pieśni religijne, patriotyczne, piosenki z filmów i rewii. Szczególnie ciepło przyjmowane są przez publiczność jego programy autorskie, m.in. Czar miłości w operetce i musicalu” oraz Serenady i pieśni 20-lecia międzywojennego, które sam komentuje odpowiednim i ciekawym słowem wiążącym.

O jego talencie wokalnym i rolach, w które się wcielał pisano na łamach wielu gazet i czasopism… „…aksamitny baryton Jana Migały, solisty Opery i Operetki Krakowskiej, którego tanga i arie poruszyły do głębi…” /Nowy Dziennik, USA, 2000/.

 

MUZYKA ROZRYWKOWA I TANECZNA

– Standardy muzyki rozrywkowej m.in.: Gershwina, The Beatles

– utwory muzyki tanecznej m.in.: Tico-Tico, Mackie Majcher

– słynne tanga m.in.: Jalousie, Graj piękny Cyganie,

La Paloma, Violetta

– foxtroty m.in.: Alexander’s Ragtime Band, That’s a Plenty,

Them There Eyes

– utwory swingowe m.in.: I’m Singing In The Rain,

Sweet Georgia Brown, Lady Be Good

Dnia 26.03.2013

godz. 19:00

wstęp 10 zł

Rulski

Saute” recital

Mateusz Rulski

bard, satyryk z Warszawy – gitara, śpiew

Mateusz Rulski – singer/songwriter, czyli śpiewający autor piosenek. Są kraje, w których to wystarczyłoby za zawód. Ale to chyba obce kraje. Z zawodu tłumacz, obecnie pełnoetatowy tata ponadrocznego Ignasia. Wykonuje repertuar autorski, po polsku, z własnym akompaniamentem gitarowym.

Niedziela Bajkowa

Dnia 2.03.2014

godz. 12:15

wstęp 10 zł

JacekPlacek

Jacek i Placek, czyli o dwóch takich co ukradli księżyc.”

w wykonaniu Teatru Wiśniowego

Dnia 9.03.2014

godz. 12:15

wstęp 10 zł

KsiegaCzarow

Księga pełna czarów”

w wykonaniu Teatru Otwartego

Dnia 16.03.2014

godz. 12:15

wstęp 10 zł

TrabaSlonia

Trąba słonia Salomona”

w wykonaniu Teatru Otwartego

Dnia 23.03.2014

godz. 12:15

wstęp 10 zł

przezBajkiWSwiat

Przez bajki w świat”

w wykonaniu Teatru Wiśniowego

Dnia 30.03.2014

godz. 12:15

wstęp 10 zł

jas_i_malgosia

Jaś i Małgosia”

w wykonaniu Teatru Wiśniowego

Zaprasza

Alicja Tanew

Scena ATA

ul.Czarnowiejska 93 , Kraków

tel. 12 633 5405, 503 855 770

www.tanew.info.pl

ORGANIZATOR ZASTRZEGA SOBIE PRAWO DO ZMIANY REPERTUARU.

Zapowiedzi na kwiecień

Teatr, poezja, piosenka

Dnia 5.04.2013

godz. 19:00

wstęp 10 zł

Alicja Tanew i jej Goście”

Stanisław Klawe – bard, satyryk z Warszawy – śpiew i gitara

Alicja Tanew – śpiew, Walentyn Dubrowski – piano

RadekPa3@poczta@onet.plStanisław Klawe – autor, kompozytor, piosenkarz i satyryk. Laureat m.in. Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, FAMY, Festiwalu Piosenki Prawdziwej. Jego największe przeboje to: Gaście światła, List otwarty, Amerykański plan, Piesek pokojowy, Wizyta prezydenta.

Zaczynał śpiewać w latach 70. w środowisku studenckim. Wykonywał piosenki autorskie i wiersze Czesława Miłosza do własnej muzyki. W 1977 zdobył III nagrodę Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Razem z nim nagrodzeni zostali Jacek Kaczmarski i Andrzej Poniedzielski.

Jest współzałożycielem kabaretu Piosenkariat. Od 1978 występował w kabarecie Pod Egidą Jana Pietrzaka. W 1981 miała miejsce premiera spektaklu pt. …więc mogę być spokojny o to, co kochałem, złożonego z wierszy Miłosza do muzyki Klawego.

W sierpniu 1981 brał udział w Przeglądzie Piosenki Prawdziwej „Zakazane Piosenki” w gdańskiej hali Oliwii. Wtedy z Markiem Ławrynowiczem stworzył trupę Zjednoczenie Satyryczne Półżart.

Z Ławrynowiczem w 1986 r. napisał program dla kabaretu Pod Okiem w warszawskim Ośrodku Kultury Ochoty. Grali tam m.in. aktorzy Kazimierz Kaczor, Piotr Machalica, Zbigniew Zamachowski i Barbara Dziekan.

W latach 1999-2001 w Radiu Plus prowadził codzienne audycje rozrywkowe i satyryczne.

W 2000 r. wydał płytę pt. Nad wodą wielką i czystą z własną muzyką napisaną do wierszy Mickiewicza i Słowackiego.

Razem z Andrzejem Paulukiewiczem tworzył kolumnę satyryczną „Ueorgan Ludu” w tygodniku Wprost.

Dnia 11.04.2013

godz. 19:00

wstęp 10zł

Wieczór z cyklu “Sto lat bardowskiej poezji rosyjskiej”

Piosenki przyjaciół”

Vladimir Stockman – gitara i śpiew

Dnia 24.03.2013

godz. 19:00

wstęp wolny

Cisza Twojej Świętości”

Wieczór poezji religijnej Józefa Janczewskiego

wiersze czyta autor,

prowadzenie i śpiew – Alicja Tanew

jJanczJózef Janczewski urodził się w Bukareszcie w 1942 r. Wraz z rodzicami przyjechał do Polski jako rodzina repatriancka i zamieszkali w Wieliczce. Po zdobyciu wykształcenia pracował w WZSP w Krakowie i jako Kierownik Administracyjno-Handlowy w Zakładach Tworzyw Sztucznych w Wieliczce oraz po śmierci swojego ojca jako zegarmistrz. Od ponad 20. lat wydaje tomiki wierszy i prozy poetyckiej swojego autorstwa. Jest autorem 25. pozycji, 26. pt. Z księgi uczuć, w opracowaniu. Pisze sonety, haiku, limeryki, villanelle, eseje oraz wstępy i recenzje do tomików wierszy innych poetów. Przez wiele lat był sekretarzem i rzecznikiem prasowym Bronowickiego Stowarzyszenia Przyjaciół Sztuk Wszelkich w Krakowie oraz sekretarzem i skarbnikiem w Stowarzyszeniu Twórczym Artystyczno-Literackim w Krakowie. Maluje również obrazy w technice, akwarela i pastel. Miał kilka zorganizowanych wystaw swoich obrazów. Wiele lat pracował społecznie dla dobra Krakowa. Za swoją twórczość i osiągnięcia otrzymał: Złotą Odznakę Miasta Krakowa przez prezydenta Zbigniewa Skolickiego. Za swoją twórczość i działalność został uhonorowany Srebrnym i Złotym Krzyżem Zasługi, medalem Bona fide, medalem :Narodowa Sztuka Polska:, medalem XX-Lecia Powstania Rad Dzielnic Miasta Krakowa oraz medalem Honoris Gratia od Prezydenta Miasta Krakowa, prof. Jacka Majchrowskiego.

Alicja Tanew

Cisza Twojej Świętości

Nastała cisza

Twojej Swiętości

stało się

jak stać się miało

wszystko było zapisane

od początku do końca

W Imię Ojca

Syna

i świata

27 kwietnia Anno Domini 2014.

Niedziela Bajkowa

Dnia 6.04.2014

godz. 12:15

wstęp 10 zł

O Janku Wędrowniczku” oraz “O kominiarczyku”

w wykonaniu Teatru Rybaka

Dnia 13.04.2014

godz. 12:15

wstęp 10 zł

Bajka o Kopciuszku” oraz “Bajka o Kocie w butach”

w wykonaniu Teatru Rybaka

Comments are closed.