6 lutego, 2018

Dnia
07.02.2018
godz. 19:00
wstęp: 10zł

„Alicja Tanew i jej Goście”
„Nieznany wymiar rzeczywistości”
Piotr Madej
artysta inter-mediany, kompozytor
student ASP w Krakowie
prowadzenie i oprawa artystyczna:
Alicja Tanew


Dnia
09.02.2018
godz. 19:00
wstęp: 10zł

„Drewniana dusza”
recital autorski
Tomasz Salej – śpiew i gitara
Mirosław Kozak – gitara i akordeon

Tomasz Salej – olsztyński poeta i bard tworzący od niemal 30 lat utwory zaliczane do tzw. „krainy łagodności”. Podczas koncertów z wyraźnym upodobaniem proponuje publiczności wymianę zdań, wciąga ją w dialog i oprowadza po swoim świecie. Zaznacza przy tym jasno, że jeżeli opowieść, to najlepiej piosenka, jeżeli piosenka, to polska, jeżeli polska, to z tekstem, jeżeli z tekstem, to z sensownym.

Mirosław Kozak – gitarzysta akustyczny, współzałożyciel legendarnego zespołu Open Folk, wykonującego szeroko pojętą muzykę celtycką. Z zespołem tym koncertował w kraju i zagranicą. Współpracuje także z wykonawcami piosenki autorskiej. Jego zainteresowanie techniką fingerstyle zaowocowało wspólnym występem z jednym z najwybitniejszych obecnie gitarzystów na świecie – Tommy Emmanuelem.


Dnia
13.02.2018
godz. 19:00
wstęp: 10zł

„Miłosne walentynki”
Barbara Wachułka – Cielecka
w recitalu musicalowym
przeboje i nastroje

Barbara Wachułka – Cielecka śpiewa od lat w 7 językach, brzmienie jak big band, urokliwa, piękne stroje, znakomicie potrafi bawić publiczność.


Dnia
21.02.2018
godz. 19:00
wstęp: 10zł

„Spójnie”
Duet „Tupani”
Iwona Karcz – śpiew
Piotr Wojnarowski – kontrabas

Podczas występu zabrzmią pieśni tradycyjne ze Śląska i  Podlasia oraz wiersze autorstwa Elżbiety Wojnarowskiej.  To, co połączy różnorodny repertuar to historie miłosne: liryczne, nieco tęskne, momentami tragiczne, ale też z przymrużeniem oka i nastrajające do filuternych zalotów i tanecznych podrygów. 
Duet TuPani tworzą:
Iwona Karcz– Miłośniczka pieśni tradycyjnych. Śpiewa w zespołach: Żmij, SWADA, KlezzJezz.
Piotr Wojnarowski– student AM w Katowicach, na Wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.  Kontrabasista i basista w zespołach: Chill-e-motion, KlezzJezz, Tenpasten. 
 
W 2017 roku duet zdobył nagrodę wyróżnienia podczas Podlaskiej edycji: ” Szansa na Oskara”. Podczas tego samego konkursu Iwona Karcz wyśpiewała I nagrodę oraz nagrodę publiczności.

Comments are closed.