28 stycznia, 2017

Dnia
01.02.2017
godz. 18:00
wstęp: 20zł
ulgowy: 10zł
(seniorzy
i studenci)
   Jedrysiak-Wania FILMO

Wokalistka, tancerka i aktorka, założycielka AJ Project.

W AJ Project realizuje swoje autorskie spektakle, głównie skierowane dla najmłodszych widzów oraz koncerty i warsztaty artystyczne z artterapią. Prowadzi kilkanaście grup edukacyjno-artystycznych z autorskim programem.

Współpracuje z artystami indywidualnymi oraz ośrodkami kultury i teatrami (głównie w Krakowie i Częstochowie).

Założycielka i wokalistka zespołu Jazz Project oraz tancerka Demo Dance.

Laureatka Festiwalu Twórców Polskiej Piosenki we Wrześni, Olsztyńskich Spotkań Zamkowych, Festiwalu Twórczości Marka Grechuty w Krakowie.


Dnia
09.02.2017
godz. 19:00
wstęp: 20zł
ulgowy: 10zł
(seniorzy
i studenci)
   Salej-Kozak FILMO

Tomasz Salej – olsztyński poeta i bard tworzący od niemal 30 lat utwory zaliczane do tzw. „krainy łagodności”. Podczas koncertów z wyraźnym upodobaniem proponuje publiczności wymianę zdań, wciąga ją w dialog i oprowadza po swoim świecie. Zaznacza przy tym jasno, że jeżeli opowieść, to najlepiej piosenka, jeżeli piosenka, to polska, jeżeli polska, to z tekstem, jeżeli z tekstem, to z sensownym.

Mirosław Kozak – gitarzysta akustyczny, współzałożyciel legendarnego zespołu Open Folk, wykonującego szeroko pojętą muzykę celtycką. Z zespołem tym koncertował w kraju i zagranicą. Współpracuje także z wykonawcami piosenki autorskiej. Jego zainteresowanie techniką fingerstyle zaowocowało wspólnym występem z jednym z najwybitniejszych obecnie gitarzystów na świecie – Tommy Emmanuelem.


Dnia
14.02.2017
godz. 19:00
wstęp: 30zł
ulgowy: 20zł
(seniorzy
i studenci)

EwaWartaSmietanaFILMO 2

Absolwentka krakowskiej Akademii Muzycznej. Wystąpiła w wielu partiach operowych, operetkach i musicalach. Brała udział w licznych festiwalach w Polsce i za granicą (Austria, Szwecja, USA, Włochy, Kanada, Rosja, Izrael, Chiny). Artystka ma na swoim koncie wiele płyt z muzyką operową, operetkową,
musicalową, żydowską i sakralną. Współpracuje z różnymi wykonawcami i kompozytorami. Jest także autorką scenariuszy musicalowych oraz musicalu Miłość czyni cuda. Oprócz działalności artystycznej śpiewaczka pełni funkcje: prezesa Fundacji Pomocy Artystom Polskim Czardasz, dyrektora Konkursu Operetkowo-Musicalowego im. I. Borowickiej, a także dyrektora Festiwalu Grozy, Kryminału i Tajemnicy Biała Dama w Krakowie. Od dwóch lat Ewa Warta-Śmietana jest rów nież dyrektorem artystycznym Festiwalu Muzyka u Źródeł w Lądku-Zdroju.


Dnia
16.02.2017
godz. 19:00
wstęp: 30zł
ulgowy: 20zł
(seniorzy
i studenci)
   Wojciak INFO

Hanka Wójciak – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, dziennikarka redakcji muzycznej Radia Kraków. Laureatka m.in. Festiwalu Pamiętajmy o Osieckiej, Festiwalu Twórczości Korowód, zwyciężczyni 46. Studenckiego Festiwalu Piosenki. 

Współpracowała m.in. z Jarkiem Śmietaną, Anną Treter, Kubą Ostaszewskim, zespołem Naked Mind. Nagrywała wokale do spektakli granych w krakowskim Teatrze Stu oraz Teatrze Jaracza w Łodzi. 

„Panna Młoda ze słuchowiska „Wesele”, wyreżyserowanego w Radio Kraków przez Andrzeja Seweryna, Babia Góra w spektaklu Majki Kubackiej „Nieudany Krewniak”.

W Radiu Kraków prowadzi audycję Wieczór Panieński poświęconą piosence literackiej. Liderka i założycielka Kapeli Hanki Wójciak, której debiutancka płyta „Znachorka”, rekomendowana przez Muńka Staszczyka i Piotra Metza ukazała się w 2014 r.


Dnia
24.02.2017
godz. 19:00
wstęp: 20zł
ulgowy: 10zł
(seniorzy
i studenci)
   Markiewicz FILMO
 Filolog (UJ), reżyser radiowy i teatralny (WRiTV), scenarzysta; nauczyciel akademicki (UJ, Uniwersytet Pedagogiczny, PWST); w latach 1993-1995 Prezes i Redaktor Naczelny Radia Kraków,  współautor podręcznika „Dziennikarstwo i świat mediów” (I wyd. 1996) oraz „Słownika terminologii medialnej” (2006), autor słuchowisk, audycji literackich i reportaży we wszystkich programach PR, laureat „Złotego mikrofonu” (1990), dwukrotny zwycięzca  PRIX MARULIĆ (1999 i 2002), medal „Honoris Gratia”  (2014) za wkład w kulturę Krakowa. 

Comments are closed.