27 stycznia, 2014

Teatr, poezja, piosenka

Dnia 7.02.2014

godz. 19:00

wstęp 10zł

bardowskaLuty2014

Z cyklu „100 lat rosyjskiej poezji bardowskiej

Bardowie rosyjskiego rocka”

Aleksander Gradski, Andriej Makarewicz,
Borys Griebieńszczykow

w wykonaniu Vladimira Stockmana – gitara i śpiew

Dnia 14.02.2014

godz. 19:00

wstęp 10zł

uniesienia walentynkowe

Recital „Uniesienia walentynkowe”

Wokal – Agata Mamak

Repertuar od muzyki rozrywkowej w klimacie pop i rock
( zwłaszcza Queen, Bajm, Celine Dion, Whitney Houston, Beverly Craven, Edith Piaf)
po musicale i poezję śpiewaną

Prowadzenie z dawką poezji miłosnej – Alicja Tanew

AMamak

Agata Mamak – absolwentka Szkoły Wokalno-Aktorskiej w Krakowie. Jej repertuar wokalny jest bardzo urozmaicony od muzyki rozrywkowej w klimacie pop i rock ( zwłaszcza Queen, Bajm, Celine Dion, Whitney Houston, Beverly Craven, Edith Piaf) po musicale i poezję śpiewaną.

 

Dnia 21.02.2014

godz. 19:00

wstęp 20zł

Alicja i jej goscie

Wieczór z cyklu „Alicja Tanew i jej Goście

Lidia Bogaczówna – aktorka Teatru im. J.Słowackiego w Krakowie oraz Teatru Barakah

śpiew :

Lidia Bogaczówna,

Alicja Tanew

piano:

Walentyn Dubrowski

LidiaBogaczowna

Lidia Bogaczówna – absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Zaczynała w krakowskim Teatrze Stu, m.in. w Szalonej lokomotywie. W latach 1982 – 1986 występowała w Teatrze Bagatela. Obecnie aktorka Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Gra też na Krakowskim Kazimierzu w Teatrze Barakah – m.in. w głośnym spektaklu Hanocha Levina Szyc i w Teatrze Nowym. Widzom telewizyjnej Dwójki znana m.in. z roli Helusi w programie rozrywkowym Spotkanie z Balladą. W latach 2006 – 2010 przewodnicząca oddziału ZASP w Krakowie. Od 2010 zastępca przewodniczącej. W 2009 roku odznaczona Srebrnym Krzyżem Zasługi. W 2010 otrzymała od Prezydenta Krakowa odznakę „Honoris Gratia” w uznaniu zasług dla Krakowa. Laureatka Nagrody za Kreację Aktorską i Nagrody Publiczności na Festiwalu Małych Form w Szczecinie (1986), od 1992 na stałe współpracuje z Zygmuntem Koniecznym (płyty, koncerty). Współpracuje też z TV (m.in. Spotkania z Balladą od 1984, seriale Kryminalni, Na dobre i na złe, Majka). w 2007 roku stworzyła Nagrodę Syzyfa przyznawaną w Międzynarodowy Dzień Teatru wszystkim tym, którzy bezinteresownie ciężko pracują na rzecz środowiska artystycznego.

Dnia 26.02.2014

godz. 19:00

wstęp wolny

miloscNiezwycznjana

 „Miłość niezwyczajna”

Wieczór z poezją Eligiusza Dymowskiego – czyta autor

Alicja Tanew – prowadzenie

piano

Dymowski

Eligiusz Dymowski – ur. 4 lipca 1965 w Sannikach na Mazowszu. Franciszkanin, wykładowca teologii pastoralnej, poeta i krytyk literacki. Studiował w Instytucie Teologicznym Księży Misjonarzy w Krakowie oraz na Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. W 2001 roku doktoryzował się w Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie. W roku 1994 przebywał na stypendium Ambasady Francuskiej przy Stolicy Apostolskiej w Rzymie w Uniwersytecie Katolickim w Lyonie. Pracował jako duszpasterz w Pińczowie i w Somma Vesuviana koło Neapolu. W latach 1999-2005 rektor Wyższego Seminarium Duchownego OO. Franciszkanów w Krakowie – Bronowicach Wielkich. Obecnie jest przełożonym i proboszczem w Krakowie-Bronowicach Wielkich. Zajmuję się pracą dydaktyczną, naukową i literacką. Jest Członkiem Katolickiego Stowarzyszenia Dziennikarzy, a także Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Kultury Europejskiej (SEC), którego od października 2005 roku jest również wiceprezesem. Od 2007 roku członek Krakowskiego Oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Debiutował w 1987 roku. Przez jaki czas był również członkiem jedynej w swego rodzaju grupy poetyckiej CRAS, zrzeszającej poetów w habitach. Autor licznych publikacji prasowych. Wielokrotnie występowałem w różnych rozgłośniach radiowych. Jego wiersze były tłumaczone na język włoski, esperanto, angielski i niemiecki.
Prywatnie: kocha podróże, spokój i szczerość ludzi.

 

 

 

 

 

Niedziela Bajkowa

Dnia 2.02.2014

godz. 12:15

wstęp 10 zł

ZlotaRybka

O rybaku i złotej rybce

w wykonaniu Teatru Rybaka

Dnia 9.02.2014

godz. 12:15

wstęp 10 zł

zaba Luty 2014

O królewnie zamienionej żabę

w wykonaniu Teatru Kometa

Dnia 16.02.2014

godz. 12:15

wstęp 10 zł

NaJagody

Na jagody”

Na urodziny”

w wykonaniu Teatru Rybaka

 

Organizator zastrzega sobie prawo  do zmiany repertuaru.

Zapowiedzi na marzec

Teatr, poezja, piosenka

Dnia 8.03.2013

godz. 19:00

wstęp 10 zł

Orlowski

Dla Pani oczu skrzących…” recital

Sergiusz Orłowski

gitara, śpiew, piosenka autorska

Sergiusz Orłowski, jak sam mówi, śpiewa od dziecka. Ze swoją nieodłączną gitarą przemierza świat już od pewnego czasu. Pisze o ludziach, uczuciach, o tym co go otacza. Piosenki tworzy zainspirowany dniem dzisiejszym, ale nie stroni też od spraw ulotnych.

Najchętniej śpiewa o miłości i relacjach między ludźmi.

Pomimo wielu koncertów i nagród które zdobył na rozmaitych przeglądach piosenki, wciąż jest przed debiutem fonograficznym.

Dnia 14.03.2013

godz. 19:00

wstęp wolny

Klimek

Jak pies z kotem”

wieczór poetycki Franciszka Klimka

oprawa muzyczna – Alicja Tanew

Franciszek J. Klimek –Krakowianin z urodzenia i wyboru . Emerytowany muzyk, ale nie emerytowany poeta. „Koci poeta” jak podkreśla mówiąc o sobie, ale wbrew temu co mówi, Franciszek Klimek nie jest wyłącznie „kocim” poetą i nie wyłącznie poetą, chociaż ostatnio ulubione koty, kotki i kocięta są głównym motywem jego twórczości.

Pisanie jednak – mimo wrodzonych predyspozycji nigdy nie było jego zawodem, pasją, czy nawet hobby, a tylko okazjonalną zabawą słowami – jak rozwiązywanie krzyżówki. Jego życie zawodowe, to sceny i estrady niemal całego świata z Państwowym Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”, a później po 25-ciu „kolorowych” latach w Zespole, 11 lat z Filharmonią Krakowską .

W latach 80-tych fraszki Franciszka Klimka zaczął drukować tygodnik społeczny VETO, z którym współpraca zaowocowała wkrótce cotygodniowymi felietonami humorystyczno-satyrycznymi świetnie odbieranymi przez czytelników, a gorzej przez cenzurę .

Z czasopismem Kocie Sprawy związał się z inicjatywy Krystyny Sienkiewicz, która po przeczytaniu wiersza „Weź kota” zainspirowanego przez jej telewizyjny apel – doprowadziła do spotkania autoraz Redakcją .

Po wydrukowaniu kilkudziesięciu wierszy na łamach miesięcznika, Redakcja na życzenie czytelników zorganizowała wydanie w Warszawie dwóch kolejnych tomików: „Ja w sprawie kota” i „Otulę cię ciepłym mruczeniem””, a Aleksandra Ziółkowska-Boehm zamieściła ponad 30 wierszy Franciszka Klimka w swojej książce Podróże z moją kotką (Wyd. Nowy Świat, Warszawa 2004)

W październiku 2005, ukazały się kolejne dwa tomiki wierszy Franciszka Klimka: „Nie chodzi o to, by człowiek miał kota” wydany w Krakowie przez Arfa-Studio, ze wstępem Anny Kajtochowej i Maryli Weiss, oraz wiersze dla dzieci „Pieski, kotki, niespodzianki”, wydane pod patronatem Teatru GROTESKA przez Wydawnictwo „bis” w Warszawie.

W listopadzie 2006, łódzkie wydawnictwo Galaktyka, wydało tomik Gdy KOT przebiegnie ci drogę, a w 2007 następny – Mruczę, więc jestem.

W 2008 krakowskie Wydawnictwo OKTOPUS zaprezentowało tomik Tym razem limeryki,zbiór zabawnych, charakterystycznych dla tego typu zabawy literackiej fraszek rekomendowanych gorąco przez Krystynę Sienkiewicz i dr Dorotę Suminską, a także przez mistrza tego gatunku Michała Rusinka.

W 2012 Wydawnictwo GoldenForest wydało tomik Jak pies z kotem ilustrowany przez niezwykle utalentowaną jedenastoletnią Kaję Augustyniak z Olsztyna.

Równocześnie, swoje najnowsze wiersze Franciszek Klimek prezentuje na spotkaniach autorskich w szkołach i domach kultury, a także okazjonalnie na scenie kabaretu Loch Camelot.

Dnia 21.03.2013

godz. 19:00

wstęp 10 zł

Porfirion

Kobiety z moich snów…” spektakl muzyczny

piosenki do wierszy krakowskich poetów

Niezależna Grupa Teatralna Porfirion

„NGT Porfirion” – sześć wspaniałych utalentowanych, nieoszlifowanych diamentów. Absolwentki różnych krakowskich uczelni, reprezentujące rozmaite zainteresowania. Łączy nas zamiłowanie do muzyki, poezji i teatru.

Żadnego repertuaru się nie boimy. Na swoim koncie mamy piosenki o różnorodnej tematyce. Śpiewamy o: kartoflach, jabłkach, malinach, małej kawie, kuflu piwa, szklaneczce absyntu, wódce, zielonej trawce, wietrze, czterech porach roku, życiu, muzeum, piwnicy, Krakowie, Paryżu, latarniach, parasolu, deszczu, kwiatach, iskierce, dorożkach, majowej wycieczce, kosmicznych lotach, gwiazdach, dinozaurach, koniach, zdechłym psie, ćmach, reniferach, osiołku, sukienkach, niepokoju, wspomnieniach, samotności, miłości, uwodzeniu, szaleństwie, śmierci, bogatym wnętrzu, złych mężczyznach, pogubionych chłopakach, głupcach, donoszeniu, polityce, szkole i handlu.

Naszą cechą charakterystyczną są czarne stroje ze scenicznymi kolorowymi dodatkami. Śpiewamy poezję i wciąż czekamy na ciekawe autorskie teksty. Posłuchać i zobaczyć nas można na wieczorkach poetyckich, uświetniamy także promocje tomików poezji krakowskich twórców oraz występujemy na festynach. Na lodzie raczej nie zatańczymy, bo zdecydowana większość łyżwiarstwem się nie interesuje. Ale chętnie przyjmiemy zaproszenia do ciekawych i ambitnych przedsięwzięć artystycznych. Jesteśmy niezależną grupą teatralną, dlatego chcemy podążać w stronę piosenki aktorskiej. Twórczo niewyżyte. Ciągle pragniemy nowych wyzwań. Chcemy budzić skrajne emocje, poruszać tłumy i zaszczepiać w ludziach wrażliwość na słowo.

Dnia 24.03.2013

godz. 19:00

wstęp 10 zł

Alicja i jej goscie Migala

Wieczór z cyklu “Alicja Tanew i jej Goście”

Jan Migała

artysta operowy i operetkowy

Jan Migała swoją przygodę ze śpiewem rozpoczął w Szkole Muzycznej II st. w Krakowie. Uzyskał dyplom w 1985 roku i w tym samym roku został zaangażowany do zespołu Opery Krakowskiej, w której wciąż z wielką pasją i zaangażowaniem wykonuje z powodzeniem kilka partii solowych, m.in. Morales w Carmen G. Bizeta, Stanisław w Królu Ubu K. Pendereckiego, czy Perczyk w Skrzypku na dachu J. Bocka.

Niezależnie od występów w Operze, koncertuje również w kraju i za granicą. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. W repertuarze artysty znajdują się arie i duety operowe, operetkowe, musicalowe, pieśni kompozytorów polskich i zagranicznych, pieśni religijne, patriotyczne, piosenki z filmów i rewii. Szczególnie ciepło przyjmowane są przez publiczność jego programy autorskie, m.in. Czar miłości w operetce i musicalu” oraz Serenady i pieśni 20-lecia międzywojennego, które sam komentuje odpowiednim i ciekawym słowem wiążącym.

O jego talencie wokalnym i rolach, w które się wcielał pisano na łamach wielu gazet i czasopism… „…aksamitny baryton Jana Migały, solisty Opery i Operetki Krakowskiej, którego tanga i arie poruszyły do głębi…” /Nowy Dziennik, USA, 2000/.

 

MUZYKA ROZRYWKOWA I TANECZNA

– Standardy muzyki rozrywkowej m.in.: Gershwina, The Beatles

– utwory muzyki tanecznej m.in.: Tico-Tico, Mackie Majcher

– słynne tanga m.in.: Jalousie, Graj piękny Cyganie,

La Paloma, Violetta

– foxtroty m.in.: Alexander’s Ragtime Band, That’s a Plenty,

Them There Eyes

– utwory swingowe m.in.: I’m Singing In The Rain,

Sweet Georgia Brown, Lady Be Good

Dnia 26.03.2013

godz. 19:00

wstęp 10 zł

Rulski

Saute” recital

Mateusz Rulski

bard, satyryk z Warszawy – gitara, śpiew

Mateusz Rulski – singer/songwriter, czyli śpiewający autor piosenek. Są kraje, w których to wystarczyłoby za zawód. Ale to chyba obce kraje. Z zawodu tłumacz, obecnie pełnoetatowy tata ponadrocznego Ignasia. Wykonuje repertuar autorski, po polsku, z własnym akompaniamentem gitarowym.

Niedziela Bajkowa

Dnia 2.03.2014

godz. 12:15

wstęp 10 zł

JacekPlacek

Jacek i Placek, czyli o dwóch takich co ukradli księżyc.”

w wykonaniu Teatru Wiśniowego

Dnia 9.03.2014

godz. 12:15

wstęp 10 zł

KsiegaCzarow

Księga pełna czarów”

w wykonaniu Teatru Otwartego

Dnia 16.03.2014

godz. 12:15

wstęp 10 zł

TrabaSlonia

Trąba słonia Salomona”

w wykonaniu Teatru Otwartego

Dnia 23.03.2014

godz. 12:15

wstęp 10 zł

przezBajkiWSwiat

Przez bajki w świat”

w wykonaniu Teatru Wiśniowego

Dnia 30.03.2014

godz. 12:15

wstęp 10 zł

jas_i_malgosia

Jaś i Małgosia”

w wykonaniu Teatru Wiśniowego

Zaprasza

Alicja Tanew

Scena ATA

ul.Czarnowiejska 93 , Kraków

tel. 12 633 5405, 503 855 770

www.tanew.info.pl

Comments are closed.