29 października, 2018

Dnia
13.11.2018
godz. 19:00
wstęp wolny

Anna Rusnak z Białego Dunajca jest absolwentką Liceum Sztuk Pięknych w Zakopanem – specjalizacja meblarstwo artystyczne. Studiuje na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie, ale  z pasją interesuje się kulturą ludową Podhala oraz strojem regionalnym. Zajmuje się malowaniem ubrań góralskich, w tym głownie gorsetów. Zaprojektowane przez nią wzory są oryginalne, inspirowane roślinnością Tatr oraz ornamentem górskim. Anna należy do zespołu góralskiego i na spotkaniu zaśpiewa co jej w duszy gra.


Dnia
22.11.2018
godz. 19:00
wstęp wolny

Jarosław Jurkiewicz pochodzi z Lublina, gdzie ukończył studia filozoficzne i uzyskał doktorat na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej oraz zdobywał umiejętności gitarzysty. W pracy zawodowej, wykładając filozofię adeptom innych od filozofii dziedzin wiedzy, do rangi misji podnosi propagowanie myślenia filozoficznego. Jest autorem artykułów z pogranicza aksjologii, pedagogiki, etyki i teorii podmiotowości.

Muzycznie stale poszukuje, odkrywa i kształci siebie i innych, bo w muzyka, to chwila ulotna, niepowtarzalna, przesiąknięta nową, inaczej urzeczywistnioną energią. W jego dokonaniach znajdują się płyty z muzyką Jaromira Nohavicy.

Formą wspólną dla filozofii i muzyki jest dialog, będący wyrazem szacunku i racjonalności. Dialog jest fundamentem kultury oraz nadzieją ludzkości. Tym razem w dialogu będzie z Alicją Tanew.


Dnia
23.11.2018
godz. 19:00
wstęp: 10zł

Jurij Mokiszczew – bard, poeta, pieśniarz, artysta dla którego scena jest niczym środowisko naturalne w którym żyje i tworzy. W jednej z piosenek śpiewa „Pozwólcie mi się nie określać” i niewątpliwie stanowi to kwintesencję wszystkiego co robi na wielu płaszczyznach swoich zainteresowań i pasji. Śpiewa z gitarą ballady, romanse, często też utwory w których w sposób zabawny i z przymrużeniem oka opisuje świat. Są to utwory autorskie, jak też i innych poetów, ubarwione często opowieściami o pieśniach i swoim życiu.

 


Dnia
27.11.2018
godz. 19:00
wstęp: 15zł

Vladimir Stockman od lat śpiewa piosenki bardów rosyjskich. W czasie recitali profesjonalnie przybliża tło historyczne, epokę i czasy rosyjskich bardów. Tym razem usłyszymy piosenki różnych bardów, ale też autorskie piosenki Vladimira Stockmana, który jest poetą i kompozytorem. To zawsze jest niezwykłe spotkanie z tamtym czasem rosyjskiego buntu, a że wykonawca jest rdzennym Rosjaninem urodzonym nad Donem, nikt tak wzruszająco jak on nie wyśpiewa prawdy w ojczystym języku.


Dnia
30.11.2018
godz. 19:00
wstęp wolny

Tomasz Salej – olsztyński poeta i bard tworzący od niemal 30 lat utwory zaliczane do tzw. „krainy łagodności”. Podczas koncertów z wyraźnym upodobaniem proponuje publiczności wymianę zdań, wciąga ją w dialog i oprowadza po swoim świecie. Zaznacza przy tym jasno, że jeżeli opowieść, to najlepiej piosenka, jeżeli piosenka, to polska, jeżeli polska, to z tekstem, jeżeli z tekstem, to z sensownym.

Mirosław Kozak – gitarzysta akustyczny, współzałożyciel legendarnego zespołu Open Folk, wykonującego szeroko pojętą muzykę celtycką. Z zespołem tym koncertował w kraju i zagranicą. Współpracuje także z wykonawcami piosenki autorskiej. Jego zainteresowanie techniką fingerstyle zaowocowało wspólnym występem z jednym z najwybitniejszych obecnie gitarzystów na świecie – Tommy Emmanuelem.

Comments are closed.