3 grudnia, 2018

Dnia
06.12.2018
godz. 20:00
wstęp wolny

Bogusław Grzybek – Twórca i szef artystyczny Chóru Akademickiego ORGANUM przy Klubie Inteligencji Katolickiej w Krakowie. Studia muzyczne odbył w krakowskiej Państwowej Wyższej Szkole Muzycznej w klasie organów prof. Józefa Chwedczuka oraz z zakresu teorii specjalnej. Ukończył również kurs z zakresu dyrygentury chóralnej prowadzony przez prof. Stefana Stuligrosza w Poznaniu, a także uczestniczył  w seminariach interpretacji muzyki bachowskiej u prof. Helmuta Rillinga.
Jest pierwszym organistą w Bazylice Mariackiej w Krakowie, a ponadto profesorem w Państwowej Szkole Muzycznej im. W. Żeleńskiego oraz dyrygentem i kierownikiem artystycznym istniejącego w tej szkole chóru „Pro Musika”. Niezmordowany animator, autor wielu inicjatyw i przedsięwzięć artystycznych. Juror licznych krajowych konkursów muzycznych. Ponadto prowadzi Zespół instrumentalny RICERCAR oraz chór CANTATA w Niepołomicach. Za działalność w zakresie kultury muzycznej uhonorowany został wieloma nagrodami i odznaczeniami – m.in. Złota odznaka Miasta Krakowa oraz Nagroda Miasta Krakowa. Chóru ORGANUM istnieje od 1969 roku, uczestniczy on rocznie w około 50 koncertach. Od 1974 roku datują się zagraniczne wyjazdy chóru, który zaznaczył swą obecność niemal we wszystkich krajach Europy, a także w USA. Jest laureatem wielu nagród i wyróżnień. W grudniu 2007 nadany mu został przez Papieża Benedykta XVI ORDER GRZEGORZA WIELKIEGO, wręczony przez Ks. Kardynała Stanisław Dziwisza.
W roku 2019 będzie obchodził 80-te urodziny, a chór ORGANUM jubileusz 50-lecia istnienia.

Dnia
08.12.2018
godz. 19:00
wstęp wolny
 

 
 
Aleksandra Bułat od 2014 r. należy do Koła Młodych Krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. Jest uczennicą maturalnej klasy X LO im. KEN w Krakowie. Nie ma jeszcze ukończonych osiemnastu lat.  Jest laureatka licznych konkursów literackich i malarskich. Zdobyła m.in. Pierwszą nagrodę na 38. Małopolskim Festiwalu Artystycznym za powieść „Dwudźwięk”, a także dostała się do reprezentacji Polski w międzynarodowym konkursie malarskim „Maluję Petersburg”. Jej utwory znalazły się w dziesięciu publikacjach, a obrazy były prezentowane na różnych wystawach w Krakowie, a także poza krajem, w Petersburgu.
 
Katarzyna Bułat – poetka, powieściopisarka i programistka. Należy do Koła Młodych Krakowskiego Oddziału Związku Literatów Polskich. Studiuje informatykę analityczną i językoznawstwo ogólne na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Uwielbia operować językiem, niezależnie czy jest to język literacki, C++, C#, czy Java. “Epsilon trzecich to motyl” jest jej trzecią publikacją. W 2015 roku ukazał się jej debiutancki tomik pt. “Próba implementacji”. Dwa lata później wydała powieść “Arkandel” inspirowaną podróżami do Chorwacji i Czarnogóry. Jej wiersze znajdują się w licznych antologiach.   

Comments are closed.