9 kwietnia, 2010

W związku z żałobą narodową spotkanie zostało odwołane.


Zapraszamy serdeczniew środę 14 kwietnia 2010, godzina 18.00 na spotkanie z poetą Michałem Zabłockim.

W programie celne riposty, wiersze krótkie z lat 2008, 2009. Były one swego czasu wyświetlane na frontonie kamienicy przy ul. Brackiej w Krakowie.

Michał Zabłocki

45-letni poeta. Syn chrzestny Agnieszki Osieckiej. Urodzony w Warszawie, gdzie studiował później polonistykę, ale mocno związany przede wszystkim z Krakowem. Od 1987 roku współpracuje z Piwnicą pod Baranami. Wydał kilka tomików wierszy, najbardziej znany jest jednak z tekstów do piosenek Grzegorza Turnaua. Napisał słowa do takich utworów, jak „Cichosza„, „Między ciszą a ciszą” czy „Bracka„.

Ostatnio wsławił się ciekawym i, co ważne, udanym eksperymentem. Przygotowując teksty do utworów na debiutancką płytę Czesława Mozila, zwrócił się do internautów. Ci zgłaszali swoje propozycje na każdy kolejny wers poszczególnych poematów, a Zabłocki – w porozumieniu z internautami – wybierał te najfajniejsze lub samemu coś dopisywał. Z tej zabawy wyłoniły się dziełka humorystyczne i świeże, jak na przykład „Maszynka do świerkania” o pani, która znalazła „aparat do bani”, naprawiła go i włożyła do klatki, żeby przypadkiem nie odleciał.

źródło: muzyka.interia.pl

Cena Biletu: 10 zł.

__
Polecamy: Blog Michała Zabłockiego

Comments are closed.