7 marca, 2011

Poezja nastroju

17.03, godz. 19.00 – „Bezkres” – Aneta Kielan, oprawa muzyczna Alicja Tanew. Wstęp 7 zł.

24.03, godz. 19.00 – „Wieczór z balladą, satyrą i wierszem” – Andrzej Grabowski, oprawa muzyczna Alicja Tanew. Odwołane.

30.03, godz. 19.00 – „Liczenie nietoperzy” – Marta Półtorak. Wstęp 7 zł.

Wystawy

07.03, godz. 19.00 – „Creature mechanicae”    Lesław Chorąży. Grafika piórkiem, uroczyste otwarcie wystawy.

Niedziela bajkowa

20.03, godz. 12.15 – „Zaczarowany fortepian” – bajka muzyczna Alicji Tanew, czyta autorka. Walentyn Dubrowski – akompaniament. Wstęp 10 zł.

„Bajka opowiada o biednym chłopcu o imieniu Ficek, który pewnego dnia zaprzyjaźnił się z zaczarowanym fortepianem i to zupełnie zmieniło jego życie.”

27.03, godz. 12.15 – „Bajkowy jest ten świat” – bajka dla dzieci w wykonaniu Teatru Otwartego. Wstęp 10 zł.

przedziwny świat Lesława Chorążego

Lesław Chorąży – urodzony w Krakowie w roku 1955, odziedziczył po kądzieli uzdolnienia muzyczne i plastyczne.
Studiował śpiew na Akademi Muzycznej w Krakowie (w klasie prof. Śmietany).
Od roku 1980 jest artystą chóru Filharmonii Krakowskiej Im. Karola Szymanowskiego.Od zawsze interesował się sztukami plastycznymi tworząc – na prywatny, domowy użytek – małe i duże obrazki, pejzaże i portrety techniką akwareli czyli oleju na płótnie. Samouk w dziedzinie grafiki komputerowej, od 20 lat projektuje Foldery, ilustracje do książek czy grafikę stron www.
Talent rysowniczy ujawnił niedawno, dając upust Swojej specyficznej wyobraźni.

„Lesław Chorąży w swych precyzyjnych, a przecież z ogrtomną delikatnością rysowanych wizjach – stwarza mechaniczne ptaki, jakieś przedziwne robaki, kwiatogłowy, nieraz projektuje jakiegoś kogutka lub gąske, która niemal za moment może stać się bronią przeciwlotniczą. To bogactwo emocji, smutek i żart, wyobraźnia i karykatura techniki – stają się szczególnego rodzaju portretem naszych czasów, ale są i refleksją, kpiną, a może smutnym zamyśleniem nad naszym życiem.

Rysunkowy warsztat Lesława, umiejętność zbliżania precyzyjnych drobiazgów ze zjawą lub karykaturą – nadają tym szczególnym rysinkom ekspresję i klimat tyleż pełen grozy, co spokojnego uśmiechu autora.”

Stanisław Rodziński

Comments are closed.