Zaduszki teatralne „SZEKSPIR – SIEDMIU BŁAZNÓW” premiera
Spektakl „SZEKSPIR – SIEDMIU BŁAZNÓW” to teatralny portret Williama Szekspira 400 lat po jego śmierci. Szekspir powraca jako duch, by wskrzesić sześciu błaznów ze swoich sztuk. Każdy z nich odbija w krzywym zwierciadle najważniejsze sprawy tego świata: władzę, młodość, Boga, pożądanie, miłość i szaleństwo. Sam Szekspir jest siódmym błaznem, błaznem śmierci…
PIOTR KONDRAT – aktor związany z teatrami w Łodzi, Wałbrzychu, Wrocławiu, Chorzowie, Warszawie, Bydgoszczy i Radomiu, od wielu lat zajmuje się Szekspirem. Zarówno w spektaklach wieloobsadowych (Prospero w „Burzy” i Oberon w „Śnie nocy letniej”) jak i w teatrze jednego aktora („12 scen z Hamletem”, „Pułapka na myszy”, „Hamlet 24:00”, „Shylock”). Od lat z powodzeniem prezentuje swoje spektakle na festiwalach szekspirowskich w Gdańsku, Rumunii, Armenii i na Węgrzech.
„SZEKSPIR – SIEDMIU BŁAZNÓW” to podsumowanie długiej przygody z Szekspirem. Aktor na oczach widzów wciela się w bardzo odmienne postaci z „Burzy”, „Komedii omyłek”, „Ryszarda III”, „Snu nocy letniej”, „Jak wam się podoba”, „Wieczoru trzech króli” i „Króla Leara”. Premiera na scenie ATA w dniu 2 listopada 2015 roku nie jest przypadkowa. Scena Alicji Tanew to scena poezji, a 2 listopada to dzień zaduszny. Spektakl „SZEKSPIR – SIEDMIU BŁAZNÓW” to właśnie zaduszki poetyckie przywołujące ducha poety ze Stradfordu i jego żywe słowa, żywe także dzisiaj. Temperaturę i siłę tych słów podkreśla towarzyszący spektaklowi motyw perkusji.
Z cyklu Alicja Tanew i jej Goście „Jesienny Pan” – Tadeusz Zięba
Tadeusz Zięba – absolwent krakowskiej PWST. Od 1977 r. w zespole Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Występował gościnnie w spektaklach muzycznych i w musicalach na scenach: Teatru STU i Teatru Ludowego w Krakowie, Teatru Rozrywki w Chorzowie, Gliwickiego Teatru Muzycznego, Teatru im. W. Horzycy w Toruniu. Przez wiele lat współpracował z Radiem Kraków, występując w audycjach poetyckich i dokumentalnych oraz w teatrze radiowym. W swoim dorobku ma też role w Teatrze Telewizji i w programach rozrywkowych Telewizji Kraków. Jako solista brał udział w koncertach muzyki wybitnego kompozytora Zygmunta Koniecznego i w nagraniach wokalnych dla teatru i filmu (m.in. Jańcio Wodnik). Podczas pracy nad spektaklami Sceny El-Jot w Krakowie zetknął się również z repertuarem muzyki dawnej. Jako aktor i reżyser interesuje się kameralnymi formami teatralno-muzycznymi, poezją oraz piosenką literacką i balladą. Szczególnym sentymentem darzy piosenkę francuską – zwłaszcza osobę i styl Yvesa Montanda.
Z cyklu Bardowska Piosenka Rosyjska „Ponad granicami” – Vladimir Stockman
W swoim kolejnym recitalu Vladimir Stockman poszerza granicy współczesnej piosenki autorskiej i zwraca się do twórczości nie tylko rosyjskich, ale również polskich i ukraińskich bardów i poetów oraz przedstawia swoje nowe piosenki w języku rosyjskim, polskim i ukraińskim.